Krok po kroku jak odinstalować program z komputera

Jeżeli posiadamy program, którego nie używamy i niepotrzebnie zajmuje nam miejsce na dysku, możemy go odinstalować. Poniżej znajdziecie praktyczne informacje jak odinstalować program.

Jeżeli posiadamy program, którego nie używamy i niepotrzebnie zajmuje nam miejsce na dysku, możemy go odinstalować. Poniżej znajdziecie praktyczne informacje jak odinstalować program.

Usuwanie programów należy rozpocząć od otworzenia okna panelu sterowania. Tam znajdziemy listę programów, które są zainstalowane na naszym komputerze, możemy również wprowadzać zmiany w ich konfiguracji poprzez usunięcie albo dodanie pewnych opcji. Jeżeli chcemy uzyskać więcej informacji na temat danego programu najlepiej zapoznać się z opcją – Odinstalowywanie programów: często zadawane pytania, warto zobaczyć również temat Instalowanie programu.

Krok po kroku

Po kliknięciu na przycisk Start i otworzeniu Panelu sterowania, wybieramy Programy, następnie Programy i ich funkcję, wówczas otrzymujemy dostęp do listy programów zainstalowanych na komputerze.

Jeżeli jesteśmy pewni, że chcemy usunąć dany plik, wystarczy w niego kliknąć oraz zaznaczyć na górnym pasku zadań Odinstaluj.

Następnie powinno pojawić się na okienko, komputer zapyta nas jeszcze raz, czy na pewno chcemy usunąć program, wybieramy opcję odinstaluj i w ten sposób powinniśmy pozbyć się niechcianego programu z naszego komputera.

Jeśli programu nie ma na liście

Czasami bywa tak, że programy, który chcemy odinstalować nie pojawiają się na liście, co wtedy? Najprawdopodobniej nie został on napisany dla tej wersji systemu Windows. Aby odinstalować taki program, będziemy musieli sprawdzić dostarczone wraz z nim informacje.

Aby zmienić program, należy kliknąć przycisk Zmień lub Napraw. W tym wypadku będą wymagane uprawnienia administratora. Komputer wyświetli monit z zapytaniem o hasło administratora lub potwierdzenie, wówczas będziemy zobowiązani do wpisania hasła lub potwierdzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Logo Online solutions
Copyright © Online-Solutions.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram